Preloader

Ładowanie...

Wsparcie dla rolnictwa niskoemisyjnego

zdolnego do adaptacji do zmian klimatu obecnie oraz w perspektywie lat 2030 i 2050

O PROJEKCIE

Celem projektu LCAgri jest opracowanie zaleceń dla rolnictwa w Polsce mających poprawić wydajność wykorzystywania zasobów poprzez wdrożenie innowacyjnych niskoemisyjnych praktyk rolniczych. Koncentrujemy się głównie na możliwościach wdrożenia metod zrównoważonego stosowania nawozów mineralnych w połączeniu z modyfikacją innych elementów technologii produkcji.

W ramach projektu prowadzona jest ocena stosowania efektywnych technicznie i ekonomicznie praktyk rolniczych (zmodyfikowanych technologii), obecnie oraz z uwzględnieniem prognozowanych zmian klimatycznych w perspektywie lat 2030 i 2050.

WIĘCEJ

Aktualności

Konferencja "Program BIOSTRATEG - innowacje d…

02-03-2018

Konferencja "Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska "

  W dniu 27 lutego 2018r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja „Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska” podczas której zaprezentowano pr...

Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu

23-06-2017

Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu

W dniu 21 czerwca w siedzibie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (ŚODR) w Częstochowie odbyła się regionalna konferencja naukowa LCAgri pt. "Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu" zorganizo...

Innowacyjne sposoby ograniczania niskiej emisji ga…

13-06-2017

Innowacyjne sposoby ograniczania niskiej emisji gazów cieplarnianych na obszarach wiejskic

W dniu 7 czerwca 2017 r. odbyły się warsztaty w IUNG-PIB w Puławach współorganizowane przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Wdrażanie praktyk niskoemisyjnych w RZD IUNG-PIB

17-02-2017

Wdrażanie praktyk niskoemisyjnych w RZD IUNG-PIB

W dniach 15-16 lutego 2017 roku zostały zorganizowane warsztaty pt."Wdrażanie praktyk niskoemisyjnych w Rolniczych Zakładach Doświadczalnych IUNG-PIB".

Siew pasowy jako element rolnictwa precyzyjnego

29-09-2016

Siew pasowy jako element rolnictwa precyzyjnego

25 września 2016 roku, w Podlaskim Ośrodku Doradztwa w Szepietowie odbyły się warsztaty pt.: ”Siew pasowy jako element rolnictwa niskoemisyjnego”.

Zmiany klimatu - szanse i zagrożenia

12-09-2016

Zmiany klimatu - szanse i zagrożenia

9 września 2016 roku, w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym Kępa-Osiny odbyły się warsztaty LCAgri pt.: ”Zmiany klimatu - szanse i zagrożenia” w ramach Dnia Kukurydzy.

Rozwój produkcji rolniczej w kontekście zmian klim…

26-06-2016

Rozwój produkcji rolniczej w kontekście zmian klimatu

W dniu 23 czerwca 2016 r. w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB w Werbkowicach (województwo lubelskie) odbyły się warsztaty naukowe pod tytułem "Rozwój produkcji rolniczej w kontekście zmian k...

Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu

02-06-2016

Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu

2 czerwca 2016 roku, w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się regionalna konferencja naukowa LCAgri pod tytułem „Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu”, zorganizowana p...

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
Rolnicze Zakłady Doświadczalne IUNG-PIB

wdrażające niskoemisyjne praktyki rolnicze

NCBR

 

Projekt pt. Wsparcie dla rolnictwa niskoemisyjnego – zdolnego do adaptacji do zmian klimatu obecnie oraz w perspektywie lat 2030 i 2050 (akronim LCAgri), jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Środowisko naturalne, Rolnictwo i Leśnictwo” BIOSTRATEG.
Umowa nr BIOSTRATEG1/271322/3/NCBR/2015

Biostrateg

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności